• SKO przy Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach działa od 26 marca 2013r. pod patronatem PKO Bank Polski.

• Każdy pieniądz – duży, mały – na książeczkę doskonały,

a więc wpłacaj każdy grosz, a uzbierasz groszy kosz.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do skorzystania z oferty SKO oraz zapraszamy do oszczędzania.

Dzięki udziale w programie uczniowie:

- nauczą się zarządzać swoimi oszczędnościami,

-wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,

-nauczą się gromadzić swoje  kieszonkowe, aby   później za  zaoszczędzone pieniądze pojechać na wycieczkę,  bądź też wydać je na  określony cel,

- zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym  świecie,

-nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

SKO to

-program dedykowany uczniom,

-serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla dzieci,

-legitymacja SKO dla dziecka, stworzona na wzór karty płatniczej.

Trochę  informacji.

Każde dziecko oszczędzające w SKO otrzyma książeczkę i  legitymację ze swoim indywidualnym numerem konta SKO, na które można będzie wpłacać pieniądze w dowolnym banku, na poczcie lub u opiekuna SKO. Aby zapisać się do SKO należy zgłosić chęć uczestnictwa w programie u wychowawcy lub opiekunów SKO i wypełnić kartę zgłoszenia.

Wpłat można dokonać za pośrednictwem opiekuna SKO lub rodziców .

W serwisie   www.sko.pkobp.pl    dzieci będą mogły w bezpieczny sposób zarządzać swoim kontem: podglądać stan środków, historię oszczędzania i wyliczać zysk. Serwis jest dostosowany do wieku uczniów, wykorzystuje grafikę, dźwięki i animację.

Żyrafa Lokatka w serwisach i materiałach SKO występuje jako przewodnik i pomocnik, m.in. uczy dzieci podstaw ekonomii i pokazuje jak korzystać z serwisu SKO

Pancernik Hatetepes to postać z serwisu internetowego SKO. Uczy jak bezpiecznie korzystać z serwisu SKO  oraz jak poruszać się po Internecie.

Dlaczego warto oszczędzać?

Po pierwsze dlatego, żeby odczuwać spokój.

Po drugie dlatego, żeby zabezpieczyć swoją przyszłość.

Po trzecie dlatego, że oszczędzanie jest przyjemne.

Zajrzyj, przeczytaj i zapisz się do Szkolnej Kasy Oszczędnościowej                       Opiekunowie: Małgorzata Kupczak i Marzanna Gutyj