• CHOINKA SZKOLNA

• Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzinami i zaproszonymi przyjaciółmi.

W tym roku choinka odbyła się 25 stycznia 2024r. Impreza ta ma w naszej szkole długoletnią tradycję. Zabawa miała miejsce na sali gimnastycznej, którą udekorowała pani Alina Kras z pomocą uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Pierwsze takty muzyki rozbrzmiały o godzinie piętnastej, ale zabawa, jak zwykle, rozkręciła się na dobre nieco później, gdy wszyscy goście byli już na miejscu, gotowi do choinkowych tańców. O oprawę muzyczną zadbał DJ.Sukces, który przed kilka godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Największym zainteresowaniem cieszyła się odtańczona wspólnie belgijka. W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem.

Zabawa choinkowa udała się doskonale, a dzieci i uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów. Kolejna zabawa choinkowa za nami. (M. K.)

• ZAWODY SPORTOWE

• 16  stycznia 2024r. braliśmy udział w zawodach sportowych w koszykówkę, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Obszy. Rywalizowały ze sobą po trzy drużyny z każdej kategorii wiekowej. Nasz szkoła zajęła w klasyfikacji ogólnej III miejsce . Oto fotorelacja z imprezy międzyszkolnej. (M. K.)

• WYNIKI KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

• W grudniu 2023r. w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach odbył się szkolny konkurs bożonarodzeniowy. Zorganizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: oddział przedszkolny i klasy I-III oraz klasy IV-VIII przez opiekunów SKO p. Małgorzatę Kupczak i p. Marzannę Gutyj. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie:

- ozdoby bożonarodzeniowej,

- stroika bożonarodzeniowego.

Celem konkursu było:

 Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.;

 Rozwijanie talentu artystycznego uczniów, kreatywności i wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych;

 Stworzenie możliwości prezentacji własnych prac;

 Pozyskanie funduszy dla Szkolnej Kasy Oszczędności.

W I kategorii wiekowej wzięło udział 18 uczniów. W II kategorii wiekowej wzięło udział 12 uczniów. Łącznie 30 osób.

Jury konkursu w składzie:

1. Ewa Bodys-Teterycz - przewodniczący

2. Małgorzata Kupczak – członek

3. Marzanna Gutyj- członek

4. Justyna Szostak- członek

nagrodziło i wyróżniło wszystkie osoby biorące udział w konkursie.

Nagrodę otrzymują:

28. Maja Bździuch kl. VI

29. Mateusz Maksim kl. VII

30. Kacper Stolarz kl. VII

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (M.K.)