Rok SZKOLNY 2022/2023

Czwartek:  855 - 950

Piątek:  biblioteka nieczynna

• Poetycka Jesień

• W dniach 14 i 15 listopada 2022 r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „Poetycka Jesień – Strofy Marii Konopnickiej”. Do  konkursu przystąpiło 13 uczniów z trzech grup wiekowych:

I grupa: kl. I - III (8 uczniów)

II grupa: kl. IV – VI (3 uczniów)

III grupa: kl. VII – VIII (2 uczniów)

Komisja konkursowa dokonała oceny recytacji uczniów przyznając następujące  wyróżnienia:

- w I grupie wiekowej (kl. I - III): Hanna Mielnik kl. II,

Martyna Szostak kl. III

- w II grupie wiekowej (kl. IV - VI): Zuzanna Pokarowska kl. IV,

- Dawid Tysz kl. IV

- w III grupie wiekowej (kl. VII - VIII): Julia Horodko kl.VII,

Beniamin Kubów kl. VIII.

Wyróżnione osoby zostały zakwalifikowane do etapu gminnego, który odbędzie się 22 listopada 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy.

• Dzień Pluszowego Misia

• Dzień 25 listopada ustanowiony jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. W związku z tym w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas młodszych. Podczas zajęć dzieciom towarzyszyły misie, przyniesione przez nie z domu. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą historii misia oraz poznały różne gatunki niedźwiedzi żyjących na świecie. Obejrzały wystawę oraz wypowiadały się na temat książek i bajek, w których bohaterami są misie. Odgadywały zagadki, układały puzzle z misiami, a na koniec wykonały papierowe zabawki, którymi udekorowały swoje klasy.

• Wśród Baśni Andersena

• 20 lutego 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły bibliotekę. Tym razem wysłuchały baśni Ch. H. Andersena "Brzydkie kaczątko", a następnie wykonały z papieru piękne łabędzie.

• Spotkanie ze słoniem

• Podczas kolejnych zajęć w bibliotece dzieci słuchały bajek i wierszy o słoniach. Poznały m.in. Słonia Trąbalskiego oraz Słonia Beniamina, a następnie wykonały kolorowe słonie z rolek i papieru.

• Radość czytania

• W dniach 8 i 10 maja 2023 r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny etap konkursu czytelniczego „Radość czytania”. Do  konkursu przystąpiło 11 uczniów z dwóch grup wiekowych:

I grupa: kl. I - III (6 uczniów)

II grupa: kl. IV – VI (5 uczniów)

Komisja konkursowa dokonała oceny prezentacji uczniów przyznając następujące  wyróżnienia:

- w I grupie wiekowej (kl. I - III):  Sara Burzyńska kl. II,

Martyna Szostak kl. III

- w II grupie wiekowej (kl. IV - VI): Zuzanna Pokarowska kl. IV,

Dawid Tysz kl. IV,

Łukasz Rak kl. VI

Wyróżnione osoby zostały zakwalifikowane do etapu gminnego, który odbędzie się 16 maja 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy.