• "Czerwony Kapturek"

• 8 listopada 2022r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w 3 językach: polskim, angielskim i niemieckim w wykonaniu uczniów kl. IV-VIII. Inscenizacja została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Języków. Przedstawienie miało na celu uwrażliwienie dzieci na stosowanie 3 „czarodziejskich” słów: proszę, dziękuję i przepraszam. Uczniowie kreatywnie i zabawnie odegrali swoje role, dlatego każdy, nawet pomimo nieznajomości języka zrozumiał przesłanie, które niosła bajka.

Projekt został przygotowany pod opieką p. Jadwigi Kowalik, p. Eweliny Garguli oraz p. Beaty Grandy.

W trakcie realizacji zostały wykorzystane pomoce zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci. Wykorzystaliśmy długopisy 3D, za pomocą których uczniowie wykonali rekwizyty do przedstawienia, dekorację, natomiast kamera cyfrowa wraz ze statywem posłużyła do uwiecznienia spektaklu. Bezprzewodowe mikrofony zapewniły doskonałą słyszalność.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii:

J.K., E.G., B.G.