• Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

W naszej szkole 22.09.2022r. odbyły się warsztaty prowadzone przez edukatorów Mobilnego Laboratorium Przyszłości. Celem projektu jest pokazanie potencjału oraz możliwości, jaki daje sprzęt, w który wyposażone są szkoły w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to kluczowy program w procesie cyfryzacji polskich szkół, którego celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W warsztatach wzięli uczniowie klas 4-8. Lekcje pokazowe były podzielone na 2 grupy:  zajęcia z druku 3D oraz zajęcia z zakresu „sztucznej inteligencji”. Na zajęciach z Druku 3D uczniowie wprowadzeni zostali w świat druku 3D i szansę zapoznać się z możliwościami drukarki 3D oraz poznać sposób jej działania i nazwy komponentów.

Na lekcji ze sztucznej inteligencji uczniowie poznali zakres możliwości jakie daje w dzisiejszych czasach sztuczna inteligencja, a nawet stanąć z nią w szranki. W podsumowaniu zajęć dzieci wraz z prowadzącą doszli jednak do wniosku, że za sztuczną inteligencją zawsze stoi człowiek, więc nie grozi nam zagłada ludzkości ze strony robotów. 😊

E.G.