• Mikołajki w naszej szkole

08.12.2022

Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu nasi uczniowie ubrani byli w kolor czerwony. Na korytarzu rozbrzmiewała świąteczna muzyka. Uczniowie wraz z nauczycielami ubrali choinkę szkolną oraz wspólnie przygotowali dekoracje świąteczne w swoich klasach.

• Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby

07.12.2022

Dnia 2 grudnia br. uczniowie wraz z nauczycielami odbyli wycieczkę do Sandomierza. Przewodnik oprowadził nas po rynku i przybliżył nam historię Sandomierza. Miasto to położone jest nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach, stąd jest ono czasami nazywane Małym Rzymem. Sandomierz jest pięknym miastem w województwie świętokrzyskim, które zyskało ogromną sławę dzięki emisji serialu "Ojciec Mateusz" z Arturem Żmijewskim w roli głównej. Odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza w Sandomierzu - można tu oglądać figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz oraz są odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji. Następnie zwiedzaliśmy "Czary Napary" - Akademię Ziołową Marcina z Urzędowa. Po pysznym obiedzie udaliśmy się do Nowej Dęby, do "Muzeum bombki choinkowej". Jest to niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie możn

• Andrzejki 2022r.

28.11.2022

Zabawa andrzejkowa w naszej szkole odbyła się 24 listopada 2022r. i była połączona z kiermaszem słodkości, z którego dochód przeznaczono na powstający ogród szkolny. Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-III bawiły się od godz. 14:00-16:00. Dyskoteka przeplatana była wesołymi zabawami i konkursami. Uczniowie ze starszych klas bawili się od 16:00-18:00. Niezawodnymi okazały się być tańce "Skrzypek" oraz "Belgijka", które porwały wszystkich do doskonałej zabawy. Imprezę andrzejkową uświetnił taniec do piosenki "Sofia" A. Solera w wykonaniu dziewczynek ze szkolnego koła tanecznego. Poniższe zdjęcia pokazują, jak świetnie wszyscy się bawili.

• Szkoła pamięta

22.11.2022

,,Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podjęli następujące działania:

• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21.11.2022

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży, każde nawet nietypowe działanie, przybliża nas do bezpiecznej szkoły. 21.11.2022r. Samorząd Uczniowski przygotował informacje na temat genezy tego święta oraz zachęcił aby być dla siebie miłym i życzliwym na co dzień. Na zakończenie spotkania dyr E. Bodys-Teterycz życzyła wszystkim, by Święto Życzliwości trwało nie jeden dzień, a cały rok.

• ACH, CO TO BYŁA ZA LEKCJA HISTORII!

21.11.2022

Wycieczka do Bełżca 15.11.2022r.

Uczniowie klas VII-VIII wyruszyli na wycieczkę do Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała nam historię Obozu Zagłady. Dowiedzieliśmy się także o tradycjach i kulturze żydowskiej. Po zwiedzaniu uczniowie wraz z nauczycielami udali się na smaczny obiad do restauracji „Karpiówka”.

• „Szkoła do hymnu” 2022

12.11.2022

Już po raz piąty nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek,

Wtorek 30.04.2024